26 Οκτωβρίου 2021

ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΣΧ. ΕΤΟΥΣ 2021-2022

2. Ανακοινώσεις
  3. ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΣΧ. ΕΤΟΥΣ 2021-2022
%ce%b5%ce%b3%ce%b3%cf%81%ce%b1%cf%86%ce%b5%cf%83-%cf%83%cf%87-%ce%b5%cf%84%ce%bf%cf%85%cf%83-2021-2022

1ο ΕΠΑ.Λ. ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ

ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΣΧ. ΕΤΟΥΣ 2021-2022

Εφόσον έχετε κατανεμηθεί στο 1ο ΕΠΑ.Λ. Κορυδαλλού (θα μπορείτε να το επιβεβαιώσετε από Τρίτη 6/7 μέσω της ηλεκτρονικής πλατφόρμας e-eggrafes), τότε για να ολοκληρωθεί η εγγραφή πρέπει ο κηδεμόνας να προσκομίσει στο σχολείο όλα τα απαραίτητα δικαιολογητικά εγγραφής.

Όλα τα αρχεία τα οποία είναι για κατέβασμα ακολουθούν ως links μετά το τέλος της ανακοίνωσης.

1ος ΤΡΟΠΟΣ – ΠΡΟΣΕΛΕΥΣΗ ΚΗΔΕΜΟΝΑ

Πέμπτη 8/7 ή Πέμπτη 15/7 (09:00-13:00)

Για την εγγραφή προσέρχεται στο σχολείο ο κηδεμόνας του μαθητή και προσκομίζει ή συμπληρώνει τα εξής:

1) ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ ΚΗΔΕΜΟΝΑ (την ελέγχει ο εκπαιδευτικός που κάνει την εγγραφή, δεν χρειάζεται φωτοτυπία)

2) ΦΩΤΟΤΥΠΙΑ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑΣ ΜΑΘΗΤΗ ή Πιστοποιητικό Γέννησης ή Επίσημη μετάφραση διαβατηρίου

3) ΑΙΤΗΣΗ ΕΓΓΡΑΦΗΣ-ΥΠ.ΔΗΛΩΣΗ (Συμπληρώνεται από τον κηδεμόνα στο χώρο του σχολείου)

4) ΥΠ. ΔΗΛΩΣΗ ΕΓΚΡΙΣΗΣ ΕΤΕΡΟΥ ΚΗΔΕΜΟΝΑ (Μπορεί να αποσταλεί και με mail στο 1epalkorydallou@gmail.com, εφόσον ο έτερος κηδεμόνας δεν μπορεί να προσέλθει)

+ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΓΙΑ ΕΓΓΡΑΦΗ ΣΤΗΝ Α΄ ΤΑΞΗ

5) 4 ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑΣ του μαθητή

6) ΑΤΟΜΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΥΓΕΙΑΣ ΜΑΘΗΤΗ

7) ΑΠΟΛΥΤΗΡΙΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ (Διαβιβάζεται ΜΟΝΟ υπηρεσιακά από το Γυμνάσιο αποφοίτησης – Δεν γίνεται δεκτή παράδοση Απολυτηρίου Γυμνασίου από κηδεμόνα)

+ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΓΙΑ ΜΕΤΕΓΓΡΑΦΗ ΑΠΟ ΑΛΛΟ ΣΧΟΛΕΙΟ

5) 4 ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑΣ ΜΑΘΗΤΗ

6) ΑΤΟΜΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΥΓΕΙΑΣ ΜΑΘΗΤΗ

7) ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΟ ΣΠΟΥΔΩΝ (αποστέλλεται ηλεκτρονικά από το σχολείο προέλευσης)

ΣΗΜΕΙΩΣΕΙΣ

1) Παρακαλούμε κατά την προσέλευσή σας σε κλειστούς χώρους του σχολείου να κάνετε χρήση μάσκας και να τηρείτε αποστάσεις.

2) Αν ο κηδεμόνας δεν μπορεί να προσέλθει τις συγκεκριμένες ημέρες, μπορεί να δώσει έγγραφη εξουσιοδότηση σε κάποιον άλλο ενήλικο ώστε να πραγματοποιήσει την εγγραφή. Σε αυτή την περίπτωση, ο εξουσιοδοτημένος προσέρχεται με τη δική του ταυτότητα και φωτοτυπία ταυτότητας του κηδεμόνα. Εναλλακτικά μπορεί να αποστείλει τα δικαιολογητικά ηλεκτρονικά (βλ. παρακάτω).

2ος ΤΡΟΠΟΣ – ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΩΝΗΛΕ

Από Τρίτη 6/7 μέχρι και Παρασκευή 16/7

Σε αυτή την περίπτωση στέλνετε ένα mail με θέμα ΕΓΓΡΑΦΗ στο 1epalkorydallou@gmail.com, στο οποίο επισυνάπτετε:

1) ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΔΗΛΩΣΗ όπου βεβαιώνεται το γνήσιο υπογραφής του κηδεμόνα μέσω gov.gr. Στην υπεύθυνη δήλωση πρέπει να αναγράφετε: «επιθυμώ, ως νόμιμος κηδεμόνας του/της μαθητή/τριας ________________________________,  να ολοκληρώσω την εγγραφή στο 1ο ΕΠΑ.Λ. Κορυδαλλού σύμφωνα με τη συμπληρωμένη αίτηση εγγραφής που σας αποστέλω ηλεκτρονικά»

2) ΑΙΤΗΣΗ ΕΓΓΡΑΦΗΣ συμπληρωμένη (Αίτηση Εγγραφής Α΄ ΤάξηςΑίτηση Εγγραφής Β΄ ΤάξηςΑίτηση Εγγραφής Γ΄ Τάξης)

3) ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ ΜΑΘΗΤΗ – και οι δύο όψεις (σκαναρισμένη ή σε φωτογραφίες)

4) ΑΤΟΜΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΥΓΕΙΑΣ ΜΑΘΗΤΗ (σκαναρισμένο ή σε φωτογραφίες)

5) ΥΠ. ΔΗΛΩΣΗ ΕΓΚΡΙΣΗΣ ΕΤΕΡΟΥ ΚΗΔΕΜΟΝΑ

ΣΗΜΕΙΩΣΗ

Διευκρινίζουμε ότι αν η υπ. Δήλωση δεν έχει βεβαίωση του γνήσιου της υπογραφής του κηδεμόνα μέσω gov.gr, τότε το mail με τη σχετική αίτηση δεν θα διεκπεραιωθεί.

ΔΗΜΟΣΙΑ ΚΛΗΡΩΣΗ

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 16/7, 11:00 – Αμφιθέατρο 1ου ΕΠΑ.Λ. Κορυδαλλού

Κατόπιν της ανακοίνωσης της κατανομής, σας ενημερώνουμε ότι κατανεμήθηκαν περισσότεροι μαθητές από όσους μπορεί να εξυπηρετήσει η χωρητικότητα του σχολείου στις παρακάτω περιπτώσεις:

• Α΄ ΤΑΞΗ,
  • Β-ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΙΑΣ
  • Γ-ΝΟΣΗΛΕΥΤΙΚΗΣ
  • Γ-ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΚΑΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ.

Για τις περιπτώσεις αυτές θα πραγματοποιηθεί ΔΗΜΟΣΙΑ ΚΛΗΡΩΣΗ την Παρασκευή 16/7 στις 11:00 στο αμφιθέατρο του σχολείου προκειμένου να καλυφθούν οι διαθέσιμες θέσεις από τους μαθητές των οποίων οι κηδεμόνες έχουν προσκομίσει ή αποστείλει ηλεκτρονικά όλα τα απαραίτητα δικαιολογητικά μέχρι τις 09:00 της Παρασκευής 16/7.

Προκειμένου να ληφθεί υπόψη περίπτωση αδερφών οι οποίοι έχουν προτεραιότητα εγγραφής, καλούνται οι κηδεμόνες να δηλώνουν τις περιπτώσεις αυτές κατά την προσκόμιση των δικαιολογητικών εγγραφής.

Δ

Όλα τα αρχεία τα οποία είναι για κατέβασμα ακολουθούν ως links.

ATOMIKO DELTIO YGEIAS MATHITH

YP. DHLWSH ETEROY KHDEMONA