26 Οκτωβρίου 2021

3. ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΕΚΛΟΓΩΝ ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΓΟΝΕΩΝ ΚΑΙ ΚΗΔΕΜΟΝΩΝ ΕΠΑΛ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ

ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΓΟΝΕΩΝ & ΚΗΔΕΜΟΝΩΝ ΕΠΑΛ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΕΚΛΟΓΩΝ

Σας ενημερώνουμε ότι, μετά την Εκλογο-απολογιστική Συνέλευση, που πραγματοποιήθηκε την Τετάρτη 6/10/2021,στο χώρο του σχολείου μας, ξεκίνησαν οι διαδικασίες για την ανάδειξη νέου Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων.
Οι εκλογές ορίστηκαν την Τετάρτη 20/10,Πέμπτη 21/10 και Παρασκευή 22/10                ώρες 5μμ-7μμ στο χώρο του σχολείου.

Είναι σημαντικό να μην παραλείψουμε και αυτή μας την υποχρέωση.

Η Εφορευτική Επιτροπή, που προέκυψε από τη Γενική Συνέλευση, απαρτίζεται από τους:

Μαρία Νικολαϊδου-6945180133
Νίκη Μουσχή-6995009194
Μαρία Πορτοκαλίδου-6943474925

Η εφορευτική επιτροπή, μέχρι την Παρασκευή 15 Οκτωβρίου, θα δέχεται τις αιτήσεις όσων γονέων επιθυμούν να δηλώσουν υποψηφιότητα και να ασχοληθούν ουσιαστικά με το σχολείο των παιδιών.

Κατεβάστε την αίτηση ΑΙΤΗΣΗ-ΥΠΟΨΗΦΙΟΤΗΤΑΣ

ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΨΗΦΙΣΕΤΕ

Είναι σημαντικό να εκφράσετε την προτίμηση σας για τα μέλη, που θα απαρτίσουν το Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων του Σχολείου μας. Διότι:

• Ο Σύλλογος είναι ο συνδετικός κρίκος του σχολείου και η αντιπροσωπία των Γονιών.
  • Είναι αυτοί που επαγρυπνούν, συλλέγουν, αξιολογούν και παρουσιάζουν τα τυχόν προβλήματα στη Διοίκηση του σχολείου. Είτε αυτά έχουν να κάνουν με την κτηριακή υποδομή και την ασφάλεια, είτε με την υγεία και υγιεινή, είτε με τη λειτουργικότητα.
  • Προτείνουν λύσεις και συνεργάζεται με τη Διοίκηση του σχολείου για την γρήγορη επίλυσή τους.
  • Θα είναι αυτοί που θα υποβοηθούν το έργο του σχολείου μας και θα συμπαραστέκονται στους γονείς και στα παιδιά και θα επιδεικνύουν κοινωνική ευαισθησία σε τυχόν προβλήματα που προκύπτουν.
  • Από αυτούς θα περιμένουμε να μας συντονίσουν για να οργανωθούν εκδηλώσεις, που αφορούν τα παιδιά μας!
  • Ο σύλλογος μέσα από τις πρωτοβουλίες, τις δράσεις και τις εκδηλώσεις του θα συσφίξει τις σχέσεις μεταξύ των παιδιών αλλά και των γονιών.
  • Άλλωστε καλύτερη συνεργασία των γονέων με το σχολείο σαν αποτέλεσμα έχει :

Καλύτερο εκπαιδευτικό αποτέλεσμα για τα παιδιά μας.

Δικαίωμα ψήφου έχουν όλα τα μέλη που έχουν τακτοποιήσει την ετήσια συνδρομή τους 5€.

Ο απερχόμενος Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων.